Specialūs pasiūlymai

Respiratoriai

Respiratoriai

Kol pasaulyje nebuvo Covid-19 viruso apie respiratorius buvome mažai ką girdėję. Atrodė, kad jie reikalingi tik kalnakasiams ir su pavojingomis medžiagomis dirbantiems žmonėms. Dabar tikriausiai kas antras žmogus kišenėje turi respiratorių ir jaučiasi saugesnis kasdieniame gyvenime. Carepoint asortimente rasite įvairių rūšių, gamintojų respiratorių. Kiekvienas išsirinks tinkamiausią!


-80%
Apsauginė veido kaukė - respiratorius KN95
-39%
Respiratorius 3M 8511, N95

Respiratorius 3M 8511, N95

3.60 € 5.99 €

Patinka
-40%
Respiratorius 3M 9162 E FFP2

Respiratorius 3M 9162 E FFP2

3.60 € 6.00 €

Patinka
-39%
Respiratorius 3M K112

Respiratorius 3M K112

2.40 € 3.99 €

Patinka
-40%
Respiratorius 3M VFlex 9152E

Respiratorius 3M VFlex 9152E

2.99 € 4.99 €

Patinka
-40%
Respiratorius UVEX 2110 silv-Air
Patinka
Rodoma nuo 1 iki 10 iš 10 (1 puslapių)

Respiratoriais vadinami įtaisai uždengiantys veido dalį - smakrą ir burną arba visą veidą. Jų paskirtis – apsaugoti žmogaus kvėpavimo takus nuo dulkių, dūmų, dujų, aerozolių, virusų, bakterijų ir kt. dalelių. Tačiau apsauga yra užtikrinta tik tada, jei respiratoriai tinkami dėvimi. Tai reiškia, kad jie turi apgaubti nosį, burną, smakrą ir tampriai priglusti. Vyrams primygtinai rekomenduojama trumpai nusiskusti barzdą, ūsus.

Respiratorių klasifikacija

Respiratorių gausa ne vieną žmogų verčia suglumti. Atėjus į vaistinę, parduotuvę ar norint įsigyti internetu reikia nemažai pasikonsultuoti, kad suprastum koks pirkinys patenkintų visus poreikius.

Respiratorius galima suskirstyti pagal keletą savybių: pagal naudojimo našumą - vienkartiniai ir daugkartiniai; pagal apsaugos lygį – kiek procentaliai filtravimo metu sulaikoma ore esančių dalelių.

Vienkartiniai respiratoriai pagaminti iš filtravimo medžiagos, naudojami ne ilgiau 8 valandų (tikslų laiką nurodo gamintojas). Su jais palyginti nesunku kvėpuoti (kuo didesnis respiratoriaus apsaugos lygmuo, tuo sunkiau įkvėpti), patogu ir nesudėtinga užsidėti. Apsaugos lygmuo svyruoja 80-99%. Jie gali būti su vožtuvais, užspaudžiamomis juostelėmis nosies, smakro srityje. Respiratorius su vožtuvu leidžia pašalinti susikaupusią šilumą ir taip suteikia daugiau komforto.

Daugkartiniai (didelio našumo respiratoriai) dengia visą arba pusę veido, yra su iškvėpimo vožtuvu ir filtru. Apsaugo nuo pavojingų dujų, garų, kietųjų dalelių, netgi asbesto. Šiuos respiratorius reikia dezinfekuoti, keisti filtrus.

Kaip žymimi vienkartiniai respiratoriai ir kokios jų savybės?

ES pagaminti respiratoriai žymimi P arba FFP raidėmis – „filtruojantis veido elementas“ ir greta nurodomas skaičius: 1, 2 arba 3 ( 1 – žemiausias, 3 – aukščiausias apsaugos lygmuo). FFP1 veido kaukė apsaugo vidutiniškai nuo 80% ore sklandančių dalelių - dulkių, kietų skystų aerozolių, tačiau neapsaugo nuo virusų. FFP2 kaukė filtruoja iki  94% ore esančių dalelių ir apsaugo nuo virusų, kenksmingų medžiagų. Na, o FFP3 filtruoja net 99% ore esančių dalelių ir gali apsaugoti ne tik nuo virusų, bet ir nuo įkvepiamų cheminių medžiagų.

Dažnai sutinkama ir visai kitaip žymimų respiratorių - JAV, Kinija, Pietų Korėja turi savo reitingavimo sistemas:

ES JAV KINIJA Pietų Korėja
P1 arba FFP1
sulaiko ~80% dalelių
N95
sulaiko ~95% dalelių
KN95
sulaiko ~95% dalelių
KF80
sulaiko ~80% dalelių
P2 arba FFP2
sulaiko ~94% dalelių
R99
sulaiko ~99% dalelių
KF94
sulaiko ~94% dalelių
P3 arba FFP3
sulaiko ~99% dalelių
P100
sulaiko ~99,9% dalelių
KF99
sulaiko ~99% dalelių

Akivaizdu, kad saugiausias ir “švariausią” orą užtikrinantis respiratorius - su 3 apsaugos lygmeniu. Tačiau įprastam kasdieniam naudojimui pakanka FFP2.

Kur įsigyti respiratorius?

Kokybišką ir saugų respiratorių galima įsigyti vaistinėse, specializuotose parduotuvėse, prekybos centruose. Tačiau respiratoriai internetu - bene dažniausias pasirinkimas. Patogiai ir neskubant galima palyginti kainas, savybes, be to nereikia stovėti eilėse.

Kad ir kur nuspręstumėte įsigyti, atkreipkite dėmesį į pateikiamus standartus, kuriuos atitinka respiratoriai, kokia jų apsaugos klasė, kokia įmonės juos pagamino. Tik įvertinę visas sąlygas - nusipirksite saugų ir patikimą respiratorių. Būkite sveiki ir laimingi!