Specialūs pasiūlymai

Apsauginės kaukės veidui

Apsauginės kaukės veidui

Apsauginės kaukės veidui tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalis. Įprastomis sąlygomis jas dėvėdavo tik gydytojai, su cheminėmis ar kitomis kvėpavimo takams pavojingomis medžiagomis dirbantys asmenys, statybininkai, ūkininkai ir kt. Tačiau pastaraisiais metais jų prireikė kiekvienam. Bene populiariausios - vienkartinės kaukės.  CarePoint parduodamos veido kaukės internetu – greitas ir saugus būdas pasirūpinti savo sveikata.


Rodoma nuo 1 iki 10 iš 10 (1 puslapių)

Apsauginės kaukės veidui skirtos užkirsti arba sumažinti kelią į kvėpavimo takus galinčioms patekti ore esančioms dalelėms, aerozoliams, dulkėms, cheminėms medžiagoms, virusams, bakterijoms ir kt. Kaukių rūšių daugybė, tačiau jas visas galima suskirstyti į dvi kategorijas – vienkartinės kaukės ir daugkartinės veido kaukės. Kurią pasirinkti priklauso nuo to kiek laiko skirsite teisingai kaukės priežiūrai, nuo naudojimo laiko, nuo aplinkos kurioje būsite ir nuo pageidaujamo filtravimo efektyvumo.

Apsauginių veido kaukių rūšys

Apsauginių veido kaukių paklausa, pastaraisiais metais, prasidėjus pasaulinei pandemijai, išaugo šimtus kartų. Nenuostabu, kad į rinką pradėjo plūsti ne tik įprastinės medicininės kaukės ir respiratoriai, bet medžiaginės kaukės, skydeliai. Kokie skirtumai bei savybės lydi šias kaukes:

  • Medicininės kaukės - skirtos dėvėti gydytojams arba kvėpavimo takų ligomis sergantiems asmenims. Apsaugos lygmuo iki 80%. Apsauginės medicininės kaukės gaminamos iš neaustinio audinio, sluoksniuojamos. Jos gali apsaugoti nuo, bakterijų, dulkių, kvapų, bet neapsaugo nuo virusų, lakių, cheminių medžiagų ir t.t. Medicininės kaukės yra vienkartinės kaukės, kurių griežtai nerekomenduojama dėvėti pakartotinai.
  • Respiratoriai skirstomi į vienkartinius ir į daugkartinius. Filtravimo efektyvumas svyruoja nuo 80% iki 99.9%. Vienkartinius respiratorius dažniausiai galima naudoti iki 8 val. (tikslų laiką nurodo gamintojas). Daugkartiniai respiratoriai gali tarnauti žymiai ilgiau, tačiau reikia kruopščiai prižiūrėti – keisti filtrus, po kiekvieno naudojimo atidžiai išvalyti, dezinfekuoti, laikyti tinkamoje temperatūroje, švarioje aplinkoje;
  • Medžiaginės kaukės – daugkartinės veido kaukės, dažniausiai gaminamos iš kelių sluoksnių medvilnės, lino, neopreno. Kuo daugiau sluoksnių, tuo efektyvesnės, bet kvėpuoti sunkiau. Efektyviausiai orą filtruoja tankūs audiniai, pvz linas, bet dėl dėvėjimo komforto jį reikia kaitalioti su kitais, retesniais audiniais. Galima įsigyti su keičiamais filtrais. Labai svarbu atsiminti, kad medžiaginė veido kaukė privalo būti skalbiama kiekvieną jos nešiojimo dieną, ne žemesnėje kaip 60 laipsnių temperatūroje, ir išlyginama karštu lygintuvu. Juk virusai baltymai, o karštyje jie neišgyvena! Jei nutarsite įsigyti medžiaginę kaukę, turėkite omenyje, kad apsaugos lygmuo siekia iki 50%.
  • Apsauginiai veido skydeliai – kaukės dažniausiai gaminamos iš plastiko, panaudojant gumos ar kitas detales komfortiškesniam prigludimui prie kaktos. Tai daugkartinės veido kaukės, kurių efektyvumas norint apsisaugoti nuo virusų nėra išmatuotas, tačiau tikrai nedidelis - kaukė nepriglunda prie veido, yra daugybė tarpų pro kuriuos patenka ir įkvepiamas ir iškvepiamas oras. Taip pat nėra jokios filtracijos. Pirminė veido skydelių paskirtis apsaugoti veidą, ypač akis nuo galimo skysčių patekimo.

Apsauginės kaukės veidui - ir nauda ir mada

Net žiūrėdami virusams į akis žmonės nori būti stilingi, ar gi ne fenomenalu? Renkantis tinkamiausią kaukę galima pasiklysti ne tik tarp rūšių, bet ir dizaino. Labiausiai išpuoštos - medžiaginės kaukės, nuo įvairiausių raštų iki karoliukų, blizgučių ar net deimantų. Šiuo metu brangiausia kaukė visame pasaulyje 1,5 milijono JAV dolerių vertės. Ji pagaminta iš 250g 18 karatų aukso. Negana to, inkrustuota 3600 juodųjų ir baltųjų deimantų. Manote tai tik papuošalas, neatliekantis savo funkcijos? Klystate – šiai kaukei suteiktas N99 filtravimo lygis.

Tačiau reikėtų nepamiršti, kad apsauginė kaukė veidui turi atlikti savo funkciją, o grožį parodysime tik rūpindamiesi savo sveikata.

Vienkartinės kaukės pigesnės nei daugkartinės veido kaukės?

Ir taip ir ne. Jei lygintume medžiaginės kaukės kainą su medicininės kaukės kaina, pastaroji būtų tikrai mažesnė. Jei lygintume vienkartinio respiratoriaus kainą su medžiaginės kaukės kaina, svarstyklės galėtų linkti ir į vieną ir į kitą pusę. Taigi klaidinga galvoti, kad vienkartinė kaukė visada kainuos mažiau. Svarbiausia, kad pasirinkta veido apsaugos priemonė maksimaliai apsaugotų Jūsų ir aplinkinių žmonių sveikatą